Хуан Мартин Дел Потро победи Марин Чилич със 7:6, 5:7, 6:3, 7:5 и си осигури място на полуфиналите на Ролан Гарос.

Той достига тази фаза за първи път от 9 години, като там ще срещне Рафаел Надал.

Освен това, победата гарантира поне две места напред в световната ранглиста за аржентинеца.

Това означава, че той изпреварва Григор Димитров и днешния си съперник Марин Чилия. От понеделник, първата ни ракета ще е №6 в света.

Доиграването започна при резултата 5:5 в първия сет, като се стигна тайбрек, който Кулата от Тандил спечели със 7:5.

Чилич реализира първия брейк в мача, повеждайки 5:4 във втората част. Хърватинът сервираше за частта, но предаде подаването си - 5:5. Все пак взе следващите два гейма и изравни - 7:5.

Дел Потро започна много трудно третия сет и още на старта бе пробит, а във втория си сервис гейм спаси два поредни брейкбола.

Нямаше никакви индикации, че Чилич ще срещне някакви затруднения до края, но точно това се случи. Хърватинът допусна рибрейк за 3:3, след което последва огромен срив в играта му и в крайна сметка отстъпи с 3:6.

Сервис геймовете вървяха гладко в четвъртия сет, като първи на нервите се поддаде Чилич, който загуби подаването си за 5"6. Това се оказа фатално за него.

Дел Потро сервираше за победата и затвори мача с гейм на нула, след което се отдаде на емоциите - 7:5.