Детето, което даде старт на шампионския мач за Медведев, е убито в катастрофа
Дрю Хасънбайн беше считан за един от талантите на американския тенис
Един от младите американски таланти в тениса бе убит от пиян шофьор в катастрофа.
Става дума за 14-годишния Дрю Хасънбайн, който е №38 в ранглистата на USTA и който вече беше представен на световната общественост.
Именно Хасънбайн хвърля жребия на финала на US Open през 2021 година, когато един срещу друг се изправиха Новак Джокович и Даниил Медведев.
Тогава руснакът победи и спечели единствената си титла от Големия шлем до момента, като освен това лиши Ноле от така нареченият Голям шлем със спечелени всички четири титли.
Според полицейския доклад пиян водач с автомобил Додж Рам е ударил Алфа Ромео, в която са били четирима тийнейджъри. Един от тях е Хасънбайн, като той и негов връстник на име Итън Фалкович, който е баскетболист, умират на място.
Смъртта е причинена от последвал удар във Волво, в което се движат 49-годишна жена и 16-годишно момче. Двамата са без сериозни наранявания.