Десетият в ранглистата на ATP Матео Беретини сложи край на участието на българския представител Димитър Кузманов след 6:2, 6:3 на осминафиналите в Анталия.

Българинът постигна впечатляваща победа над Ласло Джере в миналия кръг, но нямаше никакви шансове срещу участника във финалния Мастърс през миналата година. Срещата днес продължи час и 8 минути.

Беретини беше твърде силен за пловдивчанина, особено на сервис, когато печелеше лесно геймовете. Нямаше кой знае колко проблеми и при подаването на съперника си, тъй като то и без това не бе особено постоянно.

Трикратният шампион в ATP турнири постигна общо пет пробива и даде три възможности за такъв пред съперника си във втория сет. Шансовете за Кузманов бяха дълги разигравания, които завършваха с грешки на неговия съперник, но тези случаи бяха твърде малко и твърде късно. Все пак един пробив беше постигнат във втория сет и той донесе трети гейм за нашенеца.

Така българското участие в Анталия приключи, след като и вчера Адриан Андреев отпадна срещу много по-именит съперник в лицето на Алекс Де Минор. Двамата ни играчи могат да са повече от доволни от представянето си, тъй като освен, че заработиха солидна част от наградния фонд и точки за ранглистата, получиха безценен опит на ниво ATP.

Конкретно Кузманов спечели 5700 евро и 32 точки за световната ранглиста, в която ще прогресира с около 20 места. В момента е №298.

На четвъртфиналите Беретини ще се изправи срещу силния сервис на казахстанеца Александър Бублик.