Александър Донски и Алекс Лазаров приключиха участието си на двойки на Sofia Open още в първия кръг. Родните тенисисти, участващи с "уайлд кард" в надпреварата, не успяха да вземат сет на Симоне Болели (Италия) и Матуе Миделкоп (Нидерландия), като загубиха с 4:6 и 4:6.

Срещата в зала "София" в Борисовата градина продължи точно 65 минути. От утре мачовете се местят в "Арена София", като същинската надпревара на сингъл ще се проведе именно там.

По един пробив в двата сета предреши крайния изход от двубоя. В първата част българите загубиха подаването си в третия гейм, докато във втория сет това се случи още по-рано - в първия гейм.

Донски и Лазаров имаха 9 точки за пробив, но не реализираха нито една от тях, докато съперниците им завършиха с 50% успеваемост в този показател - 2/4.

При двойките ще видим и още двама български представители в лицето на Янаки Милев и Пьотр Нестеров, които имат за съперници Иниго Сервантс и Давид Вега Ернандес от Испания.

Били Харис от Великобритания пък допълни основната схема на сингъл. Той е последният тенисист, преминал успешно през квалификациите, след като в заключителния двубой надви поставения под №2 Николас Морено де Алборан от САЩ с 6:2 и 6:1.

В първия кръг той ще играе срещу друг квалификант, но и също така - защитаващ титлата си шампион от турнира в лицето на Марк-Андреа Хюслер (Швейцария).