Андрей Рубльов и Александър Зверевв ще се борят за трофея на Мастърса в Синсинати.

Двамата триумфираха в драматични битки от полуфиналите, които противопоставиха първите четирима в основната схема.

Рубльов се наложи в руското дерби срещу Даниил Медведев след обрат - 2:6, 6:3, 6:3, за 2 часа и 16 минути.

Така по-младият от двамата руснаци постигна победа над съперника си за първи път от общо шестия си опит и има огромен шанс да спечели за първи път Мастърс надпревара.

Мачът се превърна в зрелище, изпълнено със страхотни разигравания и по някога нерви. При 1:1 във втория сет Медведев се удари в камерата, която стои зад основната линия и нарани ръката си. След дълга дискусия със съдията на стола Даниил пожела камерата да бъде премахната, но това не се случи.

Точно в този втори сет дойде най-драматичния гейм - при 4:3 в полза на Рубльов се стигна до осем равенства и от общо петата си възможност той стигна до пробив, като това се оказа решаващо.

В края на последния трети сет Рубльов постигна още два пробива и вдигна победоносно ръце.

Вторият полуфинал между Зверев и Стефанос Циципас не отстъпваше по драматизъм - 6:4, 3:6, 7:6(4) за 2 часа и 43 минути.

Германецът взе първия сет след пробив при 2:2, въпреки че и двамата сервираха много убедително в откриващата част.

Във втората Стефанос показа характер и взе пет поредни гейма, след като изоставаше с 0:2. Изравни сетовете след 6:3 в своя полза.

В третия сет двамата си размениха по два пробива, като Циципас водеше с 4:2, но изпусна аванса си. Дойде решителният тайбрек, където Зверев показа по-здрави нерви и триумфира със 7:4 точки.

Финалът е в неделя вечер от 23:30 часа.