Канадецът Вацек Поспишил, който заедно с Новак Джокович се готви да оглави новия Съюз на играчите, сътвори нова сензация на US Open.

Намиращият се на 94-о място в ранглистата Поспишил, победи Роберто Баутиста Агут със 7:5, 2:6, 4:6, 6:3, 6:2, в мач продължил 3 часа и 40 минути.

Така след успеха над сънародника си Милош Раонич в предишния кръг, Поспишил взе пореден скалп на псотавен тенисист в Ню Йорк.

След драматчиния първи сет, който канадецът спечели със 7:5 благодарение на проб на нула в 12-ия гейм, последва очаквана доминация на Баутиста Агут. Световняит №11 безпроблемно грабна следващите два сета, като даде всички индикации, че ще постигне очакваната победа.

В играта му обаче настъпи необясним спад и той загуби четвъртия и петия гейм, като по този начин се прости с мечтите си на US Open.

В очкавания с най-голям интерес мач, вторият поставен Доминик Тийм успя да надвие шампиона от 2014-а Марин Чилич с 6:2, 6:2, 3:6, 6:2.

Категорични победи в три сета постигнаха и руснаци Андрей Рубльов и Даниил Медведев, като доста странен бе резултатът от мача на Рубльов.

Той надви италианеца Салваторе Карузо с 6:0, 6:4, 6:0, а на подобно ниво рядко се вижда тенисист, който да бие противника на нула, докато руснакът го направи в два от сетовете.

Ето и всички резултати от мъжката схема на US Open:

Даниил Медведев (Русия) - Джефри Уулф (САЩ) 6:3, 6:3, 6:2

Андрей Рубльов (Русия) -Салваторе Карузо (Италия) 6:0, 6:4, 6:0

Матео Беретини (Италия) - Каспер Рууд (Норвегия) 6:4, 6:4, 6:2

Франсис Тиафио (САЩ) - Мартон Фучович (Унгария) 6:2, 6:3, 6:2

Алекс де Минор (Австралия) - Карен Хачанов (Русия) 6:4, 0:6, 4:6, 6:3, 6:1

Вацек Поспишил (Канада) - Роберто Баутиста Агут (Испания) 7:5, 2:6, 4:6, 6:3, 6:2

Феликс Оже-Алиасим (Канада) - Корентен Муте (Франция) 6:1, 6:0, 6:4

Доминик Тийм (Австрия) - Марин Чилич (Хърватия) 6:2, 6:2, 3:6, 6:3