Двамата български тенисисти, които участваха в квалификациите на Sofia Open, отпаднаха още в първия ден на пресявките.

Габриел Донев загуби от Фабрицио Орнаго (Италия) в трисетов мач - 3:6, 6:1 и 2:6 след почти два часа игра в "Арена Армеец" в столицата. 24-годишният нашенец, който е №981 в света допусна пробив рано в първия сет и не го върна, но за сметка на това сгази съперника във втория. В третия сет Орнаго, който е №424 в света, отново проби рано и не допусна обрат.

Александър Донски пък отстъпи на Аслан Карацев (Русия) с 2:6 и 3:6 за 75 минути игра. 22-годишният българин допусна два пробива в първия сет, а във втория от своя страна пропусна две възможности за брейк и отстпи пред по-опитния си съперник, който е №113 в света.

Иначе големите имена в квалификациите взеха своето - Мартин Клижан от Словакия победи Макс Пърсел (Австралия) със 7:5, 6:4 и ще играе с Таро Даниел (Япония) за място в основната схема. Бившият №6 в света Жил Симон победи друг австралиец в лицето на Люк Савил - 6:4, 6:3 и ще се изправи срещу Иля Марченко от Украйна, елиминирал №6 в квалификациите - Йозеф Ковалик (Словкия) със 7:5 и 6:3.

Финалистът от Sofia Open през 2016 година Виткор Троицки победи в три сета Евгени Донской (Русия). Сърбинът надделя с 6:4, 6:7 (2) и 6:4 за малко повече от два часа, а за място в основната схема ще играе с Фабрицио Орнаго.