Тенис сезонът в Австралия стартира с две сръбски победи на демонстративния турнир в Аделаида.

Намиращите се там играчи изкараха задължителната си карантина, като стартираха подготовката си за същинската част на сезона.

Във миниформат на мача от един сет, световняит №1 Новак Джокович надви с 6:3 италианския суперталант Яник Синер.

Сърбинът бе почти безгрешен в този съкратен мач, като така и не даде възможност за пробив на противника си. От своя страна Ноле достигна до четири брейкпонта, като реализира два от тяз за успеха.

Преди този мач Яник Синер отново бе на корта, за да открие турнира срещу друг сърбин - Филип Крайнович.

Резултатът и тук бе 6:3 в полза на сръбския тенисист, който за разлика от Ноле направи само един пробив в четвъртия гейм. Тогава Краинович поведе с 40:0 и макар да допусна изравняване до 40:40, все пак успя да достигне до нов брейкпойнт, който реализира.

По-късно днес на турнира в Австралия предстои доста любопитен минимач между втория и третия в световната ранглиста - Рафаел Надал и Доминик Тийм.