Новак Джокович постигна лесна победа в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Сърбинът се справи за 2 часа с американеца Мичъл Крюгер, който е №230 в света - 6:3, 6:2, 6:2.

Световният №1 допусна пробив в третия гейм на мача, но след това бе безапелационен и постигна общо шест - по два във всеки сет, за да докаже превъзходството си.

Имаше обаче и трудни моменти особено във втората и третата част, когато някои от геймовете продължиха по 7-8 минути.

Експерименталните отигравания бяха част от играта на Ноле и той видимо се опитваше да разнообразява играта си и да пробва нови неща срещу по-непретенциозния съперник.

Сега обаче следва голям тест - сблъсък с французина Жо-Вилфред Цонга, който победи Мартин Клижан с 3:0 (6:4, 6:4, 7:6).

Джокович и Цонга имат 22 мача помежду си, като победите за световния №1 са 16. През 2010-а обаче французинът победи съперника си на четвъртфиналите на този турнир.

В други интересни сблъсъци от първия кръг:

Денис Шаповалов (Канада) - Пабло Андухар (Испания) 3:0 (6:2, 6:3, 7:6)

Таро Даниел (Япония) - Танаси Кокинакис (Австралия) 0:1 и отказване на Кокинакис

Мариуш Копил (Румъния) - Марсел Греноерс (Испания) 3:0 (6:3, 6:4, 6:4)

Филип Колшрайбер (Германия) - Же Ли (Китай) 3:0 (6:2, 6:2, 6:4)

Жереми Шарди (Франция) - Юго Умбер (Франция) 3:2 (3:6, 7:6, 6:4, 6:7, 7:6)

Филип Крайнович (Сърбия) - Марко Чекинато (Италия) 3:2 (4:6, 0:6, 6:1, 7:6, 6:4)

Алексей Попирин (Австралия) - Миша Зверев (Германия) 3:0 (7:5, 7:6, 6:4)

Стан Вавринка (Швейцария) - Ернест Гулбис (Латвия) 0:1 и отказване на Гулбис

Максимилиан Мартерер (Германия) - Глеб Сакаров (Франция) 3:0 (6:3, 6:1, 6:3)

Милош Раонич (Канада) - Ник Кирьос (Австралия) 3:0 (6:4, 7:6, 6:4)