Шампионът от тазгодишния "Уимбълдън" - Новак Джокович, стартира успешно участието си на US Open, който е печелил два пъти през кариерата си.

Сърбинът победи унгареца Мартон Фучсович със 6-3, 3-6, 6-4, 6-0 за 2 часа и 59 минути игра.

Ноле започне уверено мача и спечели първата част, но допусна колебания във втората и си плати.

Унгарският му съперник успя да го пробие и да спечели сета. Третата част отново започна добре за Фучсович, който достигна до ранен пробив, но Джокович се взе в ръце и спечели 11 от следващите 13 гейма, показвайки кой е далеч по-класния тенисист.

В следващия кръг Ноле ще се изправи срещу представителя на домакините Тенис Сандгрен, който отстрани добрия му приятел и сънародник Виктор Троицки със 6:3, 6:4, 6:2.