Новак Джокович се класира за финала на втория за годината турнир от категория АТР 250 в Белград.

Световният №1 изненадващо загуби сет, но с 6:1, 4:6, 6:0 успя да победи словашкия квалификант Андрей Мартин.

Трудностите във втория сет за Ноле бяха доста изненадващи, защото противник в родния му град бе световният №119.

Така утре Джокович ще има шанс да спечели своята трета титла в кариерата от Белград. Негов съперник ще е един измежду друг словашки квалификант - Алекс Молчан и аржентинеца Федерико Делбонис.

Днес Ноле стартира уверено мача, като набързо и без особено трудности, сърбинът успя да спечели откриващия сет с 6:1.

И когато всички очакваха подобен развой и във втория сет, словакът Мартин проби и поведе с 2:0.

Джокович все пак върна пробива и изравни, преди да последва нова бърза размяна на пробиви, която нарпави резултата 4:4. Мартин взе подаването си за 5:4, като напълно изненадващо с брейк в десетия гейм успя да грабне и сета с 6:4.

Това очевидно разгневи Джокович, който изля гнева си в третия сет и го спечели с унизителното за противника 6:0.