Вторият поставен в основната схема на мъжкия тенис турнир в Париж, Новак Джокович, спечели първия си мач на Олимпиадата. Сръбската легенда не се изпоти особено за лесна двусетова победа срещу Матю Ебдън от Австралия, изкована за по-малко от час или по-точно - за 54 минути. Те бяха напълно достатъчни на Ноле да ликува след 6:0 и 6:1.

24-кратният шампион от Големия шлем завъртя "геврек" на съперника си, побеждавайки го на нула за едва 25 игрови минути, пробивайки сервиса му три пъти.

Втората част бе малко по-дълга, 29 минути, като Джокера отново направи три брейка, но все пак даде един гейм на Ебдън - петия, а след това заслужено спечели.

Карлос Алкарас (Испания) също нямаше проблеми в първия кръг, като даде само 4 гейма на съперника си - Хади Хабиб от Ливан. Карлитос се класира за втория кръг след 6:3 и 6:1, но игра малко повече. Срещата между двамата продължи 1 час и 12 минути.

Световната №1 при жените Ига Швьонтек (Полша) записа чиста победа срещу Ирина-Камелия Бегу от Румъния.

Полякинята поведе със сет преднина благодарение на 6:2, но във втората част трябваше да се потруди, като все пак триумфира със 7:5.