Новак Джокович продължава с победите след завръщането си на австралийска земя и вече е полуфиналист на турнира в Аделаида от категория АТР 250.

Сърбинът, който е първи поставен в схемата победи Денис Шаповалов с 6:3, 6:4 и продължава без да е загубил сет през годината.

Джокович имаше своите колебания в мача срещу световния №18, но все пак не допусна изненада и подари на феновете първия голям мач за новия сезон, който ще е полуфиналът срещу Даниил Медведев утре.

До него сърбинът достигна след много колеблив първи сет, когато трябваше на четири пъти да спасява точки за пробив на опонента си, а от своя страна Ноле се добра до брейкбол едва в осмия гейм.

Това обаче бе ключов миг, защото той реализира първия си шанс, поведе с 5:3 и след това на свой сервис затвори сета с 6:3.

Вторият сет отново не бе особено лесен, макар той да започна с ранен пробив за Джокович. Шаповалов се върна в мача при 3:3, но отново пробив в ключовия момент се оказа решаващ.

Джокович го осъществи в деветия гейм, поведе с 5:4, а след това затвори мача с 6:4 във втория сет.

Така за трети път в поселдните четири месеца, той ще се изправи срещу Даниил Медведев, който спечели руското дерби срещу Карен Хачанов с 6:3, 6;3.

В другия полуфинал изненадващо достигнаха двама непоставени играчи. Това са америакенцът Себастиан Корда, който победи Яник Синер от Италия със 7:5, 6:1, както и японецът Йошихито Нишиока, който надви представителят на домакините Алексей Попирин със 7;6, 6:7, 6:2.