Новак Джокович и Александър Зверев очаквано направиха един от най-качествените мачове на демонстративния турнир "Aidra Tour" в Белград.

Сърбинът победи с 2:1 сета (4:0, 1:4, 4:2), но в крайна сметка и двамата отпаднаха от надпреварата, като големият победител в тази група е Филип Крайнович.

По-рано днес Крайнович победи Виктор Троицки с 4:0, 4:3 и така взе първото място, въпреки че трима играчи са с равен актив от по две победи и една загуба, както и 5:3 спечелени сета. Съотношението в геймовете праща Крайнович на финалния мач.

Той ще се проведе в 21 часа тази вечер, като съперник ще е Григор Димитров, Никола Милоевич или Доминик Тийм в зависимост от резултата на българина и австриеца в другата група.

Големият фаворит Джокович се нуждаеше от чиста победа над Зверев, за да се класира на финал на домашния си турнир, но загубата във втория сет го лиши от шанс за титлата.