Новак Джокович най-сетне загуби сет в тазгодишното издание на "Ролан Гарос", но дори това, комбинирано с физически проблем, не го спря да се класира за десетия си полуфинал в Париж. Световният №1 взе реванш от Пабло Кареньо Буста (Испания) за недовършения мач от US Open, завършил с дисквалификация за Ноле и днес победи съперника с 4:6, 6:2, 6:3 и 6:4.

Сърбинът не изглеждаше като себе си в първия сет, в който видимо изпитваше проблеми с движението на дясната си ръка. Той излезе на корта с тейп от дясната страна на врата, а освен това често разтърсваше и разтриваше ръката си, като в крайна сметка отстъпи с 4:6

Рано във втория сет на Джокович му се наложи да отбива точки за пробив на Кареньо Буста, след което превключи на обичайната скорост и изравни до 1-1 след 6:2.

В третия сет лидерът в ранглистата поведе с 3:0, но допусна съперника да изравни до 3:3, след което спаси нов брейкпойнт и стигна до тотален обрат с 6:3, а след пробив в четвъртия сет окончателно прати нещата в желаната посока и триумфира след 6:4, за да затвори мача с 3-1 сета.

В полуфиналите съперник на Джокович ще бъде Стефанос Циципас.