Новак Джокович се завърна на корта след дисквалификацията на US Open и започна успешно на Мастърса в Рим.

Сърбинът победи представителя на домакините Салваторе Карузо с 6:3, 6:2 след час и 24 минути игра и се класира за третия кръг.

Ноле постигна един пробив в първия сет и два във втория, но италианецът определено го затрудни с няколко оспорвани гейма, които продължиха дълго.

Точно един такъв за 2:1 донесе пробив за сърбина във втория сет, който в крайна сметка се оказа решаващ.

В следващия кръг Джокович ще играе с италианеца Марко Чекинато или сънародника си Филип Крайнович.

През миналата година световният №1 игра финал в Рим, когато загуби от Рафаел Надал в три сета. За последно спечели надпреварата през 2015-а, когато в решаващия мач надделя над Федерер с 2:0 сета.