Новак Джокович започна с убедителна победа финалния Мастърс в Лондон на най-добрите 8 през сезона.

Сърбинът победи Диего Шварцман с 6:3, 6:2 след час и 19 минути игра, за да поведе в Група "А", където са още Даниил Медведев и Александър Зверев.

Джокович допусна изненадващ пробив в третия гейм на мача по подобие на сблъсъка между двамата на "Ролан Гарос" тази година, но и този път обърна резултата в своя полза.

Отвърна с два пробива на своята сметка, за да затвори първата част с 6:3. Във втората проби подаването на съперника още в първия гейм, а след това и в петия, за да триумфира убедително след 6:2.

Ноле даде две възможности за пробив в целия мач, а на свой ред стигна до шест, от които реализира четири. Заби 23 печеливши удара срещу само девет за аржентинеца.

Така световният №1 постигна пета поредна победа срещу този съперник, а след два дни му предстои сблъсък с Даниил Медведев.