Новак Джокович се потруди доста, но все пак успя да се класира за четвъртфиналите на турнира в Аделаида, които е сред серията подгряващи събития за Australian Open. Сърбинът демонстрира за пореден път несломимия си характер и воля за победа, този път срещу французина Куентен Алис (№64 в света), който бе надигран в два сета - и двата с тайбрек след 7:6(3) и 7:6(5).

Джокера се нуждаеше от близо два часа, за да си осигури четвъртфинален сблъсък с Денис Шаповалов от Канада и да продължи да печели след завръщането си в Австралия, откъдето бе депортиран преди последното издание на Откритото първенство на страната.

В първия сет Новак допусна пробив още във втория гейм, а след това Алис затвърди брейка и така сръбската легенда изостана с 0:3, а след това и с 2:5.

Точно тогава видяхме онзи Джокович, който сме свикнали да гледаме години наред - той спечели три поредни гейма, включително осъществявайки първия си пробив в мача и изравни до 5:5. Двамата си размениха по едно подаване за 6:6, а в тайбрека суперзвездата взе своето и поведе в резултата след 7:6(3).

Във втората част пробиви нямаше, а Новак водеше през повечето време, като при 5:4 в своя полза имаше две точки за мача, но не успя да ги спечели, като все пак и тук всичко се сведе до тайбрек. А той пак бе на сметката на Ноле.