Световният №1 Новак Джокович показва все по-добра форма и записа седма поредна победа на клей.

Сърбинът, както и всички тенисисти стигнали до третия кръг на Мастърса в Рим, трябваше да изиграят два мача за ден, но Ноле се справи брилянтно с тази задача.

Той постигна две лесни победи, в които загуби само 7 гейма.

Втората бе над германеца Филип Колшрайбер с 6:3, 6:0 и бе постигната за час и 2 минути.

Колшрайбер също бе принуден да играе два мача и сили за сензация срещу Ноле нямаше.

Бърз пробив в началото на мача бе достатъчен на Джокович да спечели първия сет.

Във втория сърбинът буквално прегази своя съперник, взе сета с 6:0, а Колшрайбер успя да вземе едва две точки на свой сервис.

В днешния четвъртфинал Джокович ще се изправи срещу Хуан Мартин дел Потро, който победи норвежкия квалификант Каспър Рууд с 6:4, 6:4.

Стефанос Циципас също не допусна изненада и победи Фабио Фонини с 6:4, 6:3, за да се изправи срещу Роджър Федерер днес.