Новак Джокович е четвъртфиналист на "Уимбълдън", след като днес отстрани Хуберт Хуркач (Полша) в ден №2 на мача помежду им. Срещата започна в неделя, но бе прекъсната заради късния час, а в крайна сметка Ноле триумфира днес след 7:6(6), 7:6(6) 5:7 и 6:4 за общо 190 минути игра

36-годишният сърбин преследва своята титла №24 в турнирите от Големия шлем. Ноле похвали мощните начални удари на съперника си.

"Не си спомням откога не се бях чувствал толкова некомфортно. Причина за това са сервисите на Хуберт, които са едновременно точни и силни. Много е трудно да посрещаш такива удари", каза сърбинът.

Срещата между двамата се игра на Централния корт, където Ноле няма загуба от 2013 година насам. Тогава той отстъпи на Анди Мъри във финала на турнира. Сръбската легенда е с 43 поредни победи на съоръжението и общо 32 поредни на "Уимбълдън", което е третата най-дълга подобна поредица.

Утре в четвъртфиналите го очаква Андрей Рубльов (Русия).

Петият поставен в основната схема, Стефанос Циципас от Гърция, напусна надпреварата днес.

Американецът Кристофър Юбенкс го победи в пет сета - 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:4 и 6:4. 27-годишният янки дебютира в основната схема на "Уимбълдън" тази година.

За Юбенкс това бе първа победа срещу тенисист от Топ 5 на света, като след края на мача заяви, че се чувства така, сякаш сънува.