Новак Джокович продължава да гази всичко по пътя си на "Ролан Гарос". Той спечели в три сета - 6:4, 6:3 и 6:3 срещу Карен Хачанов от Русия и така се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция.

Световният №1 все още няма загубен сет и стигна за рекорден единадесети пореден път сред последните осем във френската столица. Участието му на четвъртфинал е общо под №14, с което изравни Рафаел Надал за най-много в историята на турнира.

В първия сет на днешния мач Ноле отново уцели съдия с топка, но в доста по-различна ситуация от тази, която му коства дисквалификацията на US Open преди повече от месец.

Този път Джокера се пробва да догони удар на съперника, но не успя да нацели топката хубаво и неволно я запрати по един от лайнсмените.

"Надявам се, че всичко с него е наред. Понесе случилото се по смел начин. Беше удар от доста близо. Получих доста странно "дежа вю". Всъщност се опитвам да открия въпросния човек, за да се уверя, че е добре.", каза сръбската звезда относно случката.

В четвъртфиналите той ще играе с германския квалификант Даниел Алтмайер или с Пабло Кареньо Буста, който по ирония на съдбата бе негов съперник при дисквалификацията в Ню Йорк.