Новак Джокович постигна шеста поредна победа без да загуби сет и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира в Астана от категория ATP 500.

Бившият №1 в света победи лесно нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:3, 6:1 в първия мач помежду им.

По този начин сърбинът си уреди двубой с руснака Карен Хачанов, когото вече на два пъти победи през тази година. Първият случай бе на турнира в Дубай, а вторият на този в Белград.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Ноле е с осем победи от девет мача срещу този съперник, включително и седем поредни, но загубата бе сред най-значимите в кариерата му. Тя дойде през 2018-а на финала на Мастърса в Париж.

Напред към четвъртфиналите в Астана продължи и доскорошният №1 в света Даниил Медведев, който не срещна затруднения и победи с 6:3, 6:3 финалндеца Емил Руусувурори.