Новак Джокович мина безпроблемно и през втория кръг на Ролан Гарос.

Шампионът от 2016-а победи с 3:0 (7:6, 6:4, 6:4) испанския квалификант Хуанме Мунар за 2 часа и 18 минути.

Единствените по-сериозни затруднения за Ноле дойдоха в първия сет, който трябваше да се решава след тайбрек.

21-годишният испанец успя изненадващо да пробие още в първия гейм, но Джокович веднага върна пробива. В четвъртия гейм сърбинът стигна до нов брейк и поведе убедително с 3:1.

Той запази преднината си до деветия гейм, в който сервираше за сета при 5:3. В този момент испанецът поведе с 0:40, проби и остана в мача.

Така се стигна до решителен тайбрек, в който обаче интрига липсваше, като носителят на 12 титли от Голям шлем спечели със 7:1.

Джокович грабна и останалите два сета с по 6:4, за да си осигури среща с 13-ия поставен Роберто Баутиста Агут в третия кръг.

Още резултати от деня:

Пабло Кареньо-Буста (Испания) - Федерико Делбонис (Аржентина) 3:1 (7:6, 7:6, 3:6, 6:4)

Марко Чечинато (Италия) - Марко Трунгелити (Аржентина) 3:0 (6:1, 7:6, 6:1)

Жулиен Бенето (Франция) - Леонардо Майер (Аржентина) 3:1 (2:6, 7:6, 6:2, 6:3)

Роберто Баутиста-Агут (Испания) - Сантяго Жиралдо (Колумбия) 3:0 6:4, 7:5, 6:3

Пиер Ербер (Франция) - Петър Полански (Канада) 3:1 (6:3, 4:6, 6:2, 6:2)

Жереми Шарди (Франция) - Томаш Бердих (Чехия) 3:2 (7:6, 7:6, 1:6, 5:7, 6:2)

Фернандо Вердаско (Испания) - Гуидо Андреоци (Аржентина) 3:0 (6:3, 6:2, 6:2)