Новак Джокович започна успешно участието си на турнира във Виена от категория ATP500 след трудна победа над сънародника си Филип Крайнович.

Сръбският №1 триумфира за точно два часа игра със 7:6(6), 6:3 във втория официален дуел между двамата.

Досега Крайнович беше печелил два пъти срещу по-именития си съперник - на четвъртфиналите в Белград през 2010-а след отказване и на демонстративния Adria Tour през тази година.

Световният №30 даде голям отпор на Джокович най-вече в първия сет. Допусна пробив за 1:3 гейма, но след това спечели следващите четири части. Джокович се измъкна в последния момент и постигна пробив за 5:5 преди да се стигне до тайбрек. В тайбрека Новак спаси сетбол при 5:6 и спечели последните три точки, за да триумфира.

Втората част бе по-убедителна за него, но в никакъв случай лесна. Постигна пробив за 2:1, а след това на два пъти трудно взимаше подаванията си. Все пак постигна нов пробив, с който затвори мача за 6:3.

В следващия кръг го очаква още един голям тест - хърватина Борна Чорич. Финалистът от Санкт Петербург победи Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 6:4 ден по-рано.