Носителят на 22 титли от турнирите от Големия шлем Новак Джокович се класира трудно за четвъртия кръг на "Ролан Гарос".

Двукратният шампион в Париж се нуждаеше от повече от три часа и половина на корта, за да преодолее съпротивата на испанеца Алехандро Давидович Фокина след 7:6(4), 7:6(5), 6:2.

Първите два сета се оказаха изключително проблематични за сръбския ас, който на два пъти изоставаше с пробив в първата част, а във втората трябваше да отрази сетбол.

В крайна сметка 36-годишният Джокович използва целия си опит, за да ги спечели и да вземе решително предимство в мача.

И първият, и вторият сет бяха напълно равностойни, като силният вятър на централния корт "Филип Шатрие" направи развръзката им напълно непредвидима.

В третата част испанецът изглеждаше изцяло деморализиран и това позволи на Джокович да затвори бързо срещата след 6:2 гейма.

Следващият съперник на сърбина ще бъде победителят от мача между поляка Хуберт Хуркач и перуанския квалификант Хуан Пабло Варияс.

Getty Images

За четвъртия кръг на турнира се класира и австрийският квалификант Себастиан Офнер, който победи италианския ветеран Фабио Фонини с 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4.

В спор за място на четвъртфиналите Офнер ще играе с победителя от срещата между гръка Стефанос Циципас и аржентинеца Диего Шварцман.