Сърбия отстрани Великобритания на четвъртфиналите на отборния тенис турнир Купа Дейвис, който се провежда в испанския град Малага.

Западните ни съседи, водени от световния №1 Новак Джокович, триумфираха с 2:0 победи, постигнати от него и Миомир Кецманович.

Първо световния №55 Кецманович спечели много оспорван мач срещу финалиста от Sofia Open Джак Дрейпър със 7:6(2), 7:6(6), продължил малко над два часа.

После във вечерния мач излезе 24-кратният шампион в Големия шлем, като той триумфира над първата ракета на Великобритания Камерън Нори след 6:4, 6:4 за час и 42 минути.

По този начин Сърбия се класира за полуфиналите, където ще се изправи срещу отбора на Италия.

Италианците победиха с 2:1 успеха Нидерландия, като ключова роля имаше за това Яник Синер след 7:6(3), 6:1 над Талон Грикспор.

Преди това Ботик ван де Зандсхулп даде аванс за Ниската земя след 6:7(6), 6:3, 7:6(7) над Матео Арналди.

В мача на двойки Синер и Лоренцо Сонего победиха Грикспор и Уесли Колхоф с 6:3, 6:4.

Така в полуфиналите най-вероятно ще видим отново сблъсък между Новак Джокович и Яник Синер, повторение на ATP финалите в Торино, където играха на два пъти.

Другият полуфинал на Купа "Дейвис" ще противопостави Финландия и Австралия. Скандинавците отстраниха Kанада с 2:1, а "кенгурата" се справиха със същия резултат срещу Чехия.