Новак Джокович бе в ролята на изоставащ след един сет и за първи път през 2020 година загуби тайбрек, но това не му попречи да се класира за третия кръг на US Open. Сръбският водач в основната схема спечели в четири сета срещу Кайл Едмънд от Великобритания след 6:7 (5), 6:3, 6:4, 6:0.

Преди да отстъпи в първия сет в Ню Йорк, продължил над час, Джокера бе със стопроцентов актив през годината, стигне ли се до тайбрек - 10-0.

В останалите три сета сърбинът наложи тотална доминация и спечели за деветнадесети път в последните си двадесет мача в турнири от Големия шлем. Убийственото му представяне през 2020 вече се простира в 25 победи в 25 мача, а ако броим и двубите му от миналата година, то той е непобеден в 28 поредни двубоя.

Ноле заби 16 аса и загуби само 12 точки на първи сервис, а следващото препятствие пед него е Ян-Лenард Щруф от Германия. Двамата се срещнаха на Western & Southern Open преди седмица и Джокович го победи експресно с 6:3 и 6:1.

Друг германец и №5 в схемата - Александър Зверев, също постигна победа, след като елиминира 19-годишната надежда на домакините и участник с уайлдкард Брендън Накашима след 7:5, 6:7 (8), 6:3 и 6:1. Зверев стигна до успеха въпреки 10 двойни грешки и спечели всеки един от сервис геймовете си.

Поставеният под №4 грък Стефанос Циципас за първи път в кариерата си премина втори кръг на турнира - това се случи след 7:6 (2), 6:3 и 6:4 срещу друг американец в лицето на Максим Креси.

Ришар Гаске (№7) пък изхвърли неостаряващия Иво Карлович след 7:6 (0), 7:6 (4) и 6:1

Представителите на домакините имаха тежък ден, като само един от осем американски тенисисти записа победа.