Световният №1 Новак Джокович започна успешно защитата на миналогодишната си титла от "Уимбълдън".

Сърбинът победи немеца Филип Колшрайбер с 6:3, 7:5, 6:3 за два часа и 3 минути игра.

Победата на Ноле дойде малко по-трудно от очакваното, като му се наложи да обръща развоя на първите два сета, които започваха с пробив на Колшрайбер.

И в двата случая обаче Джокович не показа колебание и веднага стигаше до рибрейк, с който върна равенството.

Впоследствие Ноле постигна по още един пробив и в двата сета, за да ги спечели.

Във втория обаче пробивът дойде чак в 11-ия гейм, когато изглеждаше, че нещата отиват към тайбрек.

При изоставане от 0:2 сета, съпротивителните сили на Колшрайбер сякаш се изпариха и той постигна само три точки в сервис геймовете на Джокович в третата част.

Сърбинът пък постигна два пробива, с които си гарантира продължаването в следващия кръг.

Там негов съперник ще е световният №111 Денис Кудла от САЩ, който победи тунизиеца Малек Джазири с 6:4, 6:1, 6:3.