Испанецът Алехандро Давидович Фокина отново показа класа на корта в Рим и елиминира с лекота Камерън Нори (Великобритания) - 6:2, 6:3.

Ден по-рано световният №48 прати у дома Григор Димитров пак в два сета, в първия кръг на Мастърса в италианската столица.

Днес наказателната акция срещу Нори продължи само 79 минути, като Давидович Фокина проби три пъти в първия сет, за да го спечели за половин час. Само един пробив бе достатъчен във втория, а мачът бе затворен сравнително безаварийно. Наградата е среща със световния №1 Новак Джокович на осминафинал за 21-годишния испанец.

Неговият сънародник Роберто Баутиста Агут срещна далеч по-сериозна съпротива от Кристиан Гарин, но победи със 7:6, 6:3. Агут ще играе на осминафинал с победителя от мача Ян-Ленарт Щруф срещу Андрей Рубльов.

Един от фаворитите в Рим - Доминик Тийм, обърна мача срещу Мартон Фучович след загубен първи сет с 3:6. Във втория австриецът също имаше големи проблеми, допусна пробив и се наложи да го наваксва, за да вкара тази част в тайбрек. След като го спечели, Тийм бе безпощаден в третия сет с 6:0.

Следващият му съперник ще бъде излъчен в мача на двамата италианци - Кристиан Магер и Лоренцо Сонего.

При жените световната №1 Ашли Барти не даде надежди на Ярослава Шведова от Казахстан - 6:4, 6:1. Съперничката е №665 в ранглистата и очевидно всякакъв друг изход би бил сензационен.

Елина Свитолина победи Анастасия Анисимова с 2:6, 6:3,6:4, а Кори Гоф се наложи над гъркинята Мария Сакари с 6:1, 1:6, 6:1.