Разочарованието е за Франсис Тиафо, елиминирал в предишния кръг Григор Димитров, след като тъмнокожият американец загуби от сънародника си с 6:4, 5:7, 6:4, 4:6, 1:6.

Епичният мач вълнуваше пълните трибуни на "Артър Аш" в Ню Йорк в продължение на 3 часа и 21 минути.

Световният №12 Фриц стигна до първия си финал в Шлема драматично, но напълно заслужено - победи над Каспер Рууд и Александър Зверев в предишните кръгове трасираха пътя му.

А срещу Тиафо, с когото тръгнаха заедно в играта и се познават от юношеските си години, очевидно е орисан да печели. Това бе седма поредна победа над Франсис, след като той пък победи в първия сблъсък от съперничеството им през 2016-а.

Така Фриц ще е надеждата на Щатите за първа титла от 2003-а, когато Анди Родик спечели турнира.

На финала съперник ще е обаче световният №1 Яник Синер, който по-рано тази сутрин победи Джак Дрейпър от Великобритания със 7:5, 7:6, 6:2.

Това пък бе битка на "наранените" - италианецът Синер почувства остри болки в лявата китка в края на втория сет и получи дълъг медицински таймаут, за да му бъде оказана помощ. След мача призна, че болките продължават и не знае какво точно е състоянието на ръката.

До мача в неделя (21:00 часа) обаче остава достатъчно време, за да се възстанови Яник и да е на сто процента срещу Фриц.

Дрейпър пък - сензацията в турнира, страдаше от вирусно заболяване, получено часове преди полуфинала. Британецът дори повърна на корта два пъти по време на прекъсвания, като ясно се виждаше в третия сет, че няма сили да е равностоен.

В събота вечер от 23:00 часа е дамският финал - Джесика Пегула срещу Арина Сабаленка.

И двата двубоя за титлите ще се предават по Евроспорт.