Действащата шампионка от US Open - Коко Гоф, както и фаворитката за титлата Арина Сабаленка, нямаха никакви проблеми с достигането до третия кръг на надпреварата.

Първа в действие видяхме световната №2 Сабаленка, която се нуждаеше от точно 60 минути, за да победи италианката Лучия Бронзети с 6:1, 6:1.

Представителката на Беларус тотално доминираше на корта срещу световната №76 и загуби само четири гейма, а с това записа по две победи на всеки турнир от Шлема в последните четири сезона.

В третия кръг Сабаленка, която е финалистка от последното издание на US Open, ще има първата си поставена опонентка в лицето на рускинята Екатерина Александрова, която след обрата над Вики Томова, сега обърна и американката Ива Йович.

Още по-убедителна победа постигна любимката на домакините и действаща шампионка от турнира - Коко Гоф.

Тя надви Татяна Мария от Германия с 6:4, 6:0, като по този начин продължи към третия кръг, където ще се изправи срещу Елина Свитолина от Украйна. Самата Свитолина спечели украинския сблъсък срещу Ангелина Калинина с 6:1, 6:2.