Роджър Федерер направи успешно завръщане на корта след близо тримесечно отсъствие по време на турнирите в клея.

На тревата в Щутгарт швейцарецът победи световния №54 Миша Зверев с 2:1 сета (3:6, 6:4, 6:2) за час и 35 минути игра.

Така се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу аржентинеца Гуидо Пея или индиеца Прайнеш Гунесваран.

Федерер започна силно и имаше две точки за пробив още в първия гейм, но ги пропиля. Същото се случи и в петия гейм, който бе маратонски, но германецът се измъкна.

Това се оказа ключов момент, тъй като Зверев проби при 4:3 и поведе в сетовете.

Във втората и третата част Федерер проби по два пъти и обърна лесно мача в своя полза. Съперникът му разчиташе на добре познатата тактика сервис - мрежа, която проработи само в началото.

Иначе в Щутгарт имаше изненада. Денис Шаповалов отпадна от надпреварата след загуба от въпросния индиец Гунесваран след 1:2 сета (6:7, 6:2, 3:6).

Напред продължават още Фелисиано Лопес, Максимилиан Партерер, Беноа Пер, Милош Раонич и Денис Истомин.