Роджър Федерер си осигури място в третия кръг на "Ролан Гарос". Швейцарската легенда записа втората си победа в Париж тази година - 6:2, 2:6, 7:6(4) и 6:2 срещу Марин Чилич (Хърватия), но друга случка беляза класирането на Маестрото напред.

Иначе преспокойният Федерер влезе в доста разгорещена разправия със съдията по време на втория сет. Роджър имаше претенции, че Чилич тупка прекалено дълго топката при сервис, а при една от въпросните ситуации Фед бе предупреден от съдията на стола, защото отиде да вземе хавлията си от края на корта.

В първия сет Роджър бе на познатото ниво и спечели пет последователни гейма, с което поведе с 5:1, а после затвори частта безпроблемно. Случката със съдията стана през втория сет, в който Федерер бързо се оказа изоставащ с 0:3, а след това не успя да се върне и отстъпи с 2:6, за да се стигне до равенство в сетовете.

Пробив на Федерер му позволи да поведе с 3:1 в третия сет, но Чилич се върна и обърна до 3:4 в своя полза, а след като и двамата печелеха подаванията си, трябваше да играят тайбрек. Швейцарецът направи минипробив, за да поведе с 3:1, а след това задържа сервиса си и спечели със 7:4, за да поведе отново - 2-1.

Още два пробива в четвъртия сет сякаш дадоха нужната мотивация на легендата и той безпроблемно триумфира с 6:2 в мач, продължил над два часа и половина.

В следващия кръг Роджър ще играе с Доминк Кьопфер от Германия.