Осемкратният шампион от "Уимбълдън" - Роджър Федерер, отпадна в четвъртфиналите на турнира след драматична загуба от Кевин Андерсън със 6:2, 7:6, 5:7, 4:6, 11:13.

Продължилата 4 часа и 14 минути битка започна страхотно за Федерер, който поведе с 2:0 сета и имаше мачбол в третия, но допусна обрат.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Първата част бе абсолютно в стил Федерер - 6:2 за 26 минути, но втората бе далеч по-интересна.

Тя започна с ранен пробив за Андерсън, но Федерер го върна два гейма по-късно.

Така сетът отиде в решителен тайбрек, който Маестрото спечели със 7:5.

Третият сет вървеше без пробиви, а в едсетия гейм, при 5:4 в негова полза, Федерер изпусна мачбол.

От този момент мачът тръгна ужасяващо за Федерер, който допусна пробив и загуби третия сет със 5:7.

Четвъртата част отново бе в сметката на Андерсън, който я спечели благодарение на пробив в седмия гейм. Федерер имаше шанс да предотврати това, но изпусна брейкбол в последния десети гейм.

Решителният пети сет бе истинска драма и продължи час и 29 минути.

Двамата тенисисти печелеха подаванията си без проблеми, а единствените колебания дойдоха в осмия гейм, когато Федерер имаше брейкбол, но Андерсън спаси.

Така след 22 безупречни сервиз гейма, дойде и пробивът в полза на южноафриканския тенисист.

Той поведе с 12:11 и с бърз гейм на 15 успя да спечели мача и да се класира на първия си полуфинал на "Уимбълдън", детронирайки настоящия шампион.

Съперник на Андерсън на полуфиналите ще бъде победителят от мача между Милош Раонич и Джон Иснър.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и MAX Sport 2.