Роджър Федерер и Рафаел Надал показаха впечатляваща форма на старта на Мастърса в Рим.

Маестрото победи португалеца Жоао Соуса с 6:4, 6:3 за час и 21 минути и оправда високите цени на билетите, които бяха заложени заради него.

Мачът далеч не бе лесен за швейцареца, но той се измъкна от няколко трудни ситуации и вкара удари, които вече се въртят в интернет пространството.

Роджър спаси цели седем точки за пробив на съперника, като три от тях бяха при 4:3 в негова полза в първия сет, когато Соуса поведе с 40:0.

С третия си сетбол световният №3 затвори първата част. През втората започна с пробив и докрая нямаше проблеми.

Драмата дойде в последния девети гейм, когато на сервис на световния №72, Маестрото изпусна четири мачбола, но с петия направи заключителния пробив.

В следващия кръг Федерер ще играе с неудобен съперник - хърватина Борна Чорич, който го победи на два пъти през миналата година - веднъж на финал и веднъж на полуфинал. Това ще е първият им мач на червено.

В мача на Рафаел Надал срещу 32-годишния французин Жереми Шарди драма нямаше.

Матадора отнесе съперника с 6:0, 6:1 за час и 8 минути, като му даде само една възможност за пробив в целия мач.

В следващия кръг Надал ще играе с грузинеца Николоз Басилашвили.