Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на Мастърса в Маями, след като победи със 7:5, 6:3 Филип Крайнович.

Неговият следващ съперник е поставеният под номер 13 в схемата Данил Медведев, който спечели със 7:6(5), 6:7(5), 7:6 (0) срещу Рейли Опелка в мач без пробиви и сбор от 41 аса.

Федерер и Крайнович направиха истинско шоу за феновете в самия край, когато швейцарецът вече бе взел първия сет със 7:5 и водеше с 4:1 във втория. Маестрото уцели три пъти топката с рамката на ракетата си в лудо разиграване със 17 удара и въпреки това стигна до точката, защото Крайнович изпрати ретур в мрежата.

Сърбинът продължи шоуто, след като хвана топката с ръка и я подхвърли отново в полето на Федерер, което предизвика аплодисменти от публиката и усмивка от страна на швейцареца.

"Не сме роботи. Харесва ми, когато в тениса има подобни емоционални реакции, както го направи Филип в този случай. Странно е и направо налудничаво, че измъкнах тази точка. Чист късмет", каза Федерер след края на мача, дошъл след поредица от асове на швейцареца в последния сервис-гейм.

Кевин Андерсън записа 13 аса и допусна само една двойна грешка при победата със 6:4, 7:6(6) срещу португалеца Жоао Соуза. Следващият съперник на южноафриканеца е австралиецът Джордан Томпсън, който победи Григор Димитров.

Канадецът Денис Шаповалов победи руснака Андрей Рубльов с 6:3, 7:6(5) в първата среща помежду им, за да си осигури мач срещу Стефанос Циципас. Гръцкият тенисист, който е десети в света, не допусна пробив и спечели с 6:4, 6:4 срещу аржентинеца Леонардо Майер във вечерната сесия.