Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в Хале (Германия) с награден фонд 1.98 милиона евро.

Защитаващият титлата си Федерер постигна трудна победа над Беноа Пер (Франция) с 6:3, 3:6, 7:6(7) за близо два часа игра и записа 18-а поредна победа на зелени кортове, като серията му започна именно в германския град през миналата година.

36-годишният швейцарец загуби втория сет и спаси два мачбола преди да спечели тайбрека с 9:7 и да затвори мача.

Беноа Пер пропиля две възможности да приключи мача. Той водеше със 7:6, след което обаче Федерернаправи три поредни точки и така стигна до победата.

Швейцарецът има девет трофея в Хале от общо 18 в кариера си на трева. Той трябва да защити титлата си, за да запази и първото място в световната ранглиста.

На четвъртфиналите Федерер ще играе срещу Матю Ебдън (Австралия).