Роджър Федерер спечели мач, оставил без дъх зрителите на "Мастърс" турнира в Мадрид, а и останал в историята на тениса.

Маестрото победи с 6:0, 4:6, 7:6 Гаел Монфис и достигна до четвъртфиналите на голямата надпревара в испанската столица.

Двубоят бе класика, изпълнен с драма, със страхотни отигравания на двамата и с историческо постижение. Победата е №1200 на Федерер - това е изумително, като само Джими Конърс (1274) остана пред него в Open ерата на тениса.

Роджър започна като експрес и остави на нула Монфис в първия сет за някакви си 18 минути, за да види обаче най-доброто от съперника във втория.

Французинът, както често го е правил пред годините, намери вдъхновение и кураж, за да заиграе страхотен тенис.

В третия сет Монфис проби рано, поведе с 3:0, а при 6:5 имаше два мачбола на подаване на Федерер.

Швейцарецът обаче се измъкна от тежката ситуация, надигра Гаел в тайбрека и вдигна триумфално ръце. Публиката бе зашеметена от шоуто и награди с мощни аплодисменти и двамата.

Федерер отива на четвъртфинал, където го чака Доминик Тийм - истински звяр на червената настилка.

Стан Вавринка надигра с 6:3, 7:6 Кей Нишикори и също е на четвъртфинал, където чака победителя от двубоя на Рафаел Надал с Франсес Тиафо.

Стефанос Циципас ще се изправи срещу победителя от двубоя Зверев - Хуркач, а последната двойка от 1/4-финалите е ясна - Новак Джокович срещу Марин Чилич.