Двукратният шампион Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд от седем милиона долара.

Швейцарецът, който е номер две в световната ранглиста и лидер в схемата на турнира в Китай, победи трудно с 6:4, 7:6 (4) Кей Нишикори.

Федерер поведе в резултата, след като постигна пробиви в първия и петия гейм на първата част. Във втория сет бившият лидер в класацията на АТП срещна доста повече трудности, но се поздрави с успех в срещата при първия си мачпоинт в тайбрека с крайното 7:4.

Японецът Нишикори пропусна важни точки, които можеха да му помогнат да се класира за финалния за годината турнир в Лондон. Федерер ще играе на полуфинал в турнир "Мастърс 1000" за общо 63-ти път в своята кариера.

Следващият съперник на швейцарския тенисист е Борна Чорич. Хърватинът, който е поставен под номер 13, победи в два сета със 7:5, 6:4 австралиеца Матю Ебдън за 93 минути.

21-годишният Чорич ще участва за втори път на полуфинал от турнир "Мастърс 1000" през настоящия сезон, докато Матю Ебдън игра четвъртфинал в Шанхай и преди седем години.