Осемкратният шампион на "Уимбълдън" Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на турнира след победа с 3:0 сета над французина Адриан Манарино - 6:0, 7:5, 6:4 за час и 47 минути.

Маестрото унижи съперника си в първия сет, като го взе за изумителните 16 минути. Даде му само пет разигравания в хода на шестте гейма.

Впечатляващото начало обаче явно поотпусна Роджър и той намали темпото в следващите два сета, макар и да не допусна нито един пробив.

По веднъж взе късно подаването на съперника във втория и третия сет и ще се изправи срещу французина Гаел Монфис или южноафриканеца Кевин Андерсън.

Това е общо 14-и четвъртфинал на Федерер на "Уимбълдън", което е абсолютен рекорд.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по MAX Sport 1 и MAX Sport 2.