Григор Димитров загуби финала на АТП 250 турнира в Стокхолм.

Българинът не успя да спечели десета титла в кариерата си след поражение с 0:2 сета (6:4, 6:3) от номер 13 в световната ранглиста Томи Пол. Умората у хасковлията бе видима, а мощната игра на американеца се оказа ключова.

В първия сет Гришо върна два пробива, но в крайна сметка отстъпи с 4:6 след 51 минути игра. Вторият сет пък вървеше гейм за гейм, преди в края Пол да пробие и да спечели мача.

Все пак второто място е важно за Гришо, който ще остане сред първите 10 в света, като също така запази шансове и за място във финалния турнир на АТП. Следващото му участие пък ще е на турнира във Виена.

Томи Пол спечели безпроблемно подаването си в първия гейм и поведе с 1:0. За съжаление, веднага след това Димитров допусна да бъде пробит - 2:0 за американеца, който в началните минути определено изглеждаше по-свежият от двамата на корта. Добрата серия на сервис за Пол продължи и в третия гейм, който също бе спечелен с лекота - 3:0.

В четвъртия гейм българинът стабилизира изявите си и успя да спечели, с което запази интригата в сета - 1:3. Последва гейм, в който Пол за първи път демонстрира колебания, като сбърка две изключително лесни топки, но все пак отново мощният му сервис го спаси в труден момент - 4:1.

Шестият гейм бе най-дългият от началото на двубоя - Гришо изпусна два геймбола, Томи Пол един, преди все пак българинът да спечели подаването си и да намали до 2:4. Силните минути за хасковлията продължиха, като той успя да върне пробива при сервис на американеца, който в ключовите моменти отново се пропука пред агресията на Димитров - 3:4.

И когато всички очакваха това да вдъхне нови сили на българина, на свой сервис той допусна след двойна грешка отново да бъде пробит за 3:5. За да бъде обаче драмата пълна, веднага след това Томи Пол не успя да спечели първия сет, след като Гришо върна и втория пробив, намалявайки до 4:5.

Но само за да се стигне до трети пробив за Пол, с който той спечели този странен първи сет с 6:4.

Мощен старт за Томи Пол във втория сет и безпроблемен сервис гейм на нула - 1:0. Григор обаче отговори по идентичен начин за 1:1, но американецът не трепна и отново поведе с 2:1. Четвъртият гейм бе критичен за българина - той допусна изоставане от 15:40 на свой сервис, но успя да се събере и да спечели подаването си, изравнявайки резултата до 2:2.

Снимка: AP/БТА

Веднага след това Димитров опита да изостри играта и да затрудни опонента си, но Пол не допусна пробив и си спечели сервис гейма за 3:2. Гришо обаче показа впечатляващи неща и вдигна феновете на крака, изравнявайки за 3:3. Пол обаче продължи с безпроблемното печелене на своите сервис геймове и отново поведе - 4:3.

Неубедителното представяне за Григор в подаванията този път вече бе наказано, като Пол успя да запише пробив в ключов момент, повеждаййки с 5:3 и получи шанс да сервира както за спечелване на сета, така и на мача. И успя да го направи с 6:3.