Финландецът Емил Руусувуори ще бъде съперник на Григор Димитров в осминафиналите на турнира във Вашингтон от АТП 500.

Той се справи с японеца Йошихито Нишиока с 6:7, 6:4, 6:2 в мач, продължил два часа и 10 минути.

Така Руусувуори си осигури среща с Григор, който късно във вторник победи представителя на домакините Макензи Макдоналд със 7:6, 6:2.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧОВЕТЕ ТАЗИ НОЩ ВЪВ ВАШИНГТОН>>>

Димитров е срещал финландеца два пъти и е излизал победител в двата случая - все през настоящата година.

Първата ни ракета победи Руусувуори на тревата в Куинс, Лондон, както и на "Ролан Гарос". Мачът им във Вашингтон се очаква да е в четвъртък вечер.

Американецът Майкъл Мо изхвърли сензационно от турнира Хуберт Хуркач, след като спаси три мачбола и победи поляка с 6:3, 6:7, 7:6.

Поставеният под номер 2 в схемата Франсис Тиафо (САЩ) продължава напред, след като се наложи над руснака Аслан Карацев със 7:6, 7:6.