Световният №1 Новак Джокович достигна безпроблемно до четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Защитаващият титлата си сърбин надви младия Юго Умбер с 6:3, 6:2, 6:3 за час и 42 минути игра.

21-годишният френски талант не успя да затрудни Ноле. Той нямаше брейкбол през целия мач, дори не успя да достигне 40 точки, когато сърбинът сервираше.

От своя страна Джокович изигра изключително мъдро мача. Сърбинът не блестеше особено, но взе своето, като си подсигуряваше сетовете с пробиви в средата им.

В първия сет пробивът бе само един, и дойде в четвъртия гейм. Вторият и третият сет бяха още по-лесни за Ноле, защото с по два пробива във всеки от тях, той съвсем отказа младия си противник.

Това бе 11-а поредна победа на Джокович на "Уимбълдън", като 7 от тях дойдоха в трисетови мачове.

Съперник на Джокович на четвъртфиналите ще е белгиецът Давид Гофен, който победи Фернандо Вердаско със 7:6, 2:6, 6:3, 6:4.