Спортният талант на "Еврофутбол" Гергана Топалова, достигна до 1/8-финалите на тенис турнира в Обидош (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Топалова, която преодоля квалификациите, победи на старта на основната схема румънката Йоана Лоредана Роска с 6:2, 6:7 (3), 6:1 за 2:12 часа.

С този резултат 19-годишната пловдивчанка ще скочи с около 35 места в световната ранглиста, като от понеделник се очаква да бъде между 600 и 610-о място. Следващите й изяви започват на 22.04., когато следват два последователни турнира от същата категория в Узбекистан.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол" Димитър Исаев се класира на 8-о място на 1-метров трамплин на Открития шампионат по скокове във вода на Украйна. В сряда 21-годишният софиянец влезе във финала с 11-ти резултат от 27 състезатели. Там Митко се пребори за призовата 8-ма позиция със сбор от 288,70 точки. Ден преди това в дисциплината 3-метров трамплин той остана 12-ти от 32 съперници, тъй като не успя да изпълни последния си 6-ти скок след лошо стъпване на трамплина. Така резултатът му бе 253,95 точки. В надпреварата освен домакините участваха и атлети от България, Армения, Великобритания, Финландия, Дания, Италия, Швейцария, Гърция и Грузия.