Настоящата звезда срещу надяваме се бъдещата. Така може да определим тренировката, която Григор Димитров проведе с Илиян Радулов в Париж.

Докато Гришо очаква мача си от четвъртия срещу Александър Зверев, който ще бъде акцентът на деня на Ценралния корт, то Радулов се готви за старта си при юношите.

Младият българин, на когото се предрича огромно бъдеще в тениса, е пети поставен в схемата, като участието му стартира днес с мач срещу руснака Даниил Панарин.

Освен Гришо, на един от кортовете на "Ролан Гарос" бе и италианецът Лоренцо Музети, с когото всъщност Радулов проведе същинската част от своята тренировка.

Прекрасно е да виждаме, че Григор проявява интерес към младите ни играчи и им помага със съвети.

Иначе българското участие при юношите стартира с мач на Аддрияно Дженев, който победи с 6:4, 6:2 бразилеца Густаво Рибейро де Алмейса и се класира за втория кръг на турнира.

При девойките Ива Иванова срази представителката на домакините Маргот Пантала с 6:2, 6:3, докато Росица Денчева загуби с 5:7, 4:6 от германката Соня Жиенбаева.