Медведев отново е непреодолимата стена между Григор и финала

Григор Димитров за 11-и пореден път отпадна на полуфинал в турнири от ATP след поражение от Даниил Медведев в Ротердам.

Българинът отстъпи категорично с 1:6, 2:6 след час и 20 минути игра, и по този начин се прости с мечтата си за първи финал след пет години пауза. За последно Гришо игра във финален мач именно в Ротердам през 2018-а, когато загуби от Маестрото Роджър Федерер.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Медведев за втори път го спира във фазата на най-добрите четири, като това се случи и в края на миналия сезон на турнира във Виена. Тогава руснакът сдаде шест гейма, а сега се ограничи до само три. Победата му е пета от общо седем мача в това съперничество.

Световният №11 игра много силно и днес, като майсторството му от основната линия максимално затрудни Димитров. Да, българинът направи някои фантастични изпълнения, но просто нямаше същата стабилност в играта си. Допуснатите пробиви го демотивираха, макар да успя да върне един от тях в началото на втория сет.

Още в първия гейм на днешния мач се видя, че нещата няма да са лесни. Медведев спаси възможност за пробив, но още при следващата си в третия гейм, успя да поведе с 2:1, след като поведе с 40:0. Солидната му игра продължи и нов пробив му даде аванс от 4:1. После Григор изпусна да направи рибрейк в дълъг гейм, за да може да бъде пробит още веднъж и безславно да загуби първия сет.

Във втория имаше искрица надежда, че нещата ще се обърнат. Българинът започна да прави супер разигравания и върна пробив, след като изостана с 0:2. Ключовият момент дойде при 2:2, когато поведе с 40:0 на сервис на съперника, но тогава Медведев започна да сервира перфектно и спечели пет поредни точки, включително една много напрегната. Оттам нататък играта на българина рухна и той сдаде следващите три гейма, от които два на своето подаване - 2:6.

Все пак силното представяне на Димитров ще му донесе 135 точки за световната ранглиста и той ще се изкачи до 25-ото място от понеделник, което е с три нагоре спрямо сегашното му.

Медведев пък очаква победителя от другия полуфинал между Яник Синер (Италия) и Талон Грикспор (Нидерландия). Ако руснакът спечели турнира, може да се изкачи до №8 в света, като в момента е №11.