Виктория Томова завоюва най-голямата титла в кариерата си, като триумфира на турнира в Сарагоса от категория ITF W80.

Българката спечели финала в надпреварата след три сета срещу световната №103 Тереза Мартинцова - 4:6, 6:2, 6:3 за 2 часа и 27 минути игра.

Първият сет в този мач беше и първият загубен от Томова в надпреварата, но за щастие той се оказа единствен.

В предишните кръгове тя победи Кортес Лорка (Испания), Ана Конюх (Хърватия) Бурийо Ескориуела (Испания) и Ромеро Гормас (Испания).

За Томова това е втори трофей от ITF надпревари, като първият дойде в Биариц в средата на 2019 година. През 2020-а тя спечели надпреварата в Съндърланд, но от по-ниска категория.

За успеха на Вики свидетелства покачването в ранглистата, което тя ще отбележи от понеденик. Скокът ще е с 23 позиции до №75 в света. Абсолютен рекорд за нея.

Междувременно Димитър Кузманов играе квалификации на турнира на клей в Баня Лука (Босна и Херцеговина), като спечели в първия кръг срещу италианеца Лука Нарди - 6:4, 6:4.

На българина предстои решаващ квалификационен мач срещу Раду Албот (Молдова) или представителя на домакините Алдин Сектич.