Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира за мъже в Харлинген, Тексас, с награден фонд от 25 хиляди долара.

18-годишният български квалификант победи с 6:4, 6:3 поставения под номер 8 в схемата Андрю Уотсън от Великобритания.

Адриан допусна пробив още в първия гейм, но успя реагира с рибрейк за 1:1. В гейм номер 10 нашето момче стигна до още един пробив и спечели сета с 6:4.

Във втората част Андреев спечели три поредни гейма от 3:3 до 6:3 и затвори мача за точно 90 минути игра.

На четвъртфиналите Адриан ще играе срещу друг квалификант - Логан Смит от САЩ.

Това беше четвърти пореден успех без загубен сет за родната тенис надежда. Андреев е смятан за един от големите таланти в неговата възраст в Европа.

Победата му заработи 3 точки за световната ранглиста. През тази седмица Адриан се завърна на корта след повече от три месеца отсъствие заради лечение на контузия в лявата китка.