Григор Димитров започна колебливо участието си на турнира на червени кортове от категория АТР 500 в Барселона, отстъпвайки с 4:6 на Федерико Кория, но след това намери начин да стабилизира представянето си и да изравни резултата след 6:3 във втория сет. Третата част в каталунската столица също стартира обнадеждаващо за Гришо, който проби съперника си, за да поведе с 2:1, но точно тогава за пореден път днес всички мачове бяха спрени заради дъжда, който цял ден тормози организаторите.

След близo двучасова пауза мачът бе подновен и Димитров поведе с 4:3, след което пак заваля и организаторите взеха решение да оставят доиграването за утре.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ СЛУЧИЛОТО СЕ ДНЕС ВИЖТЕ ТУК >>>

Българският тенисист е №14 в основната схема, а това е първа среща в кариерата му със световния №52, който е брат на някогашната първа ракета на Аржентина - Гийермо Кория.

Началото не бе кой знае колко обещаващо за Григор, който допусна да бъде пробит още в първия гейм на мача. Съперникът му затвърди пробива си, печелейки първото си подаване, след което Димитров заигра по-стабилно на мокрия корт в Барселона и от своя страна осъществи пробив, за да изравни резултата до 2:2.

При последвалото си подаване българинът отново допусна Кория да стигне до брейкпойнт, който отново бе материализиран, този път с малка помощ от ветровитото време и така се стигна до 2:3. След това аржентинецът пак се откъсна напред, макар първата ни ракета да показваше добри неща на корта. Григор загуби общо три поредни гейма, изоставайки с 2:5, но успя да се върне в сета, осъществявайки петия пробив в първата част по пътя към 4:5. В крайна сметка обаче най-добрият ни тенисист нямаше сили за обрат и всичко приключи в десетия гейм - 4:6.

Сет №2 определено бе пo-равностоен от прехождащия го, като и двамата тенисисти печелеха сервис геймовете си. Тенденцията бе нарушена от Григор, който проби съперника в шестия гейм, за да поведе с 4:2 във втората част, след което взе и подаването си, доближавайки се само на един гейм от това да изравни резултата - 5:2. Кория все пак успя да намали до 5:3, но Димитров затвори частта в следващия гейм с 6:3.

Димитров задържа инерцията от втората част, като поведе с 2:1 благодарение на пробив, но срещата бе прекъсната заради дъжда в каталунската столица. Тогава Григор попадна за по-дълго в полезрението на операторите, които на няколко пъти показаха как той приятелски разговаря с момчето, което държи чадъра му.

След двучасовата пауза Кория върна пробива, след което поведе с 2:3, но отговорът на Гришо бе блестящ - два поредни гейма на нула и 4:3. Радостта му обаче бе кратка, защото отново заваля и се стигна до ново прекъсване.

В крайна сметка мачът ще бъде довършен утре.