Григор Димитров изигра най-силния си мач през годината, за да победи световния №38 Алекс Де Минор на осминафиналите в US Open - 7:5, 6:3, 6:4 за малко над два часа игра.

Ракета №1 на България игра най-добрия си тенис от много време насам и за първи път не показа никакво колебание срещу един много талантлив съперник в лицето на австралиеца.

За първи път се класира на четвъртфинал на този турнир, а там го чака едно от най-трудните предизвикателства - Роджър Федерер. Дори и да запише нова загуба срещу Маестрото, Григор може да е много горд от представянето си, защото освен че бе ефективен, със своя стил взриви публиката с няколко отигравания.

Де Минор се държа стабилно в първия сет, но подобно на предишния съперник на българина, допусна късен пробив и всичко за него тръгна надолу.

Разликата този път бе, че Димитров нямаше никакви спадове в играта. Сервираше стабилно и постигна по един пробив в следващите два сета.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Беше непримирим на основната линия и принуди съперника да прави ново непредизвикани грешки. Същевременно печелившите му удари не спираха - някои от тях много красиви.

Даде една едничка точка за пробив в целия мач, което за него звучи като невъзможно в осминафинал на Големия шлем.

Играта му бе страхотна, но остава абсолютен аутсайдер срещу Федерер, който само часове по-рано измете корта с Давид Гофен. Българинът все още няма победа срещу Маестрото след общо седем опита.

"Първо, благодаря за това, че споделихте този момент с мен. Просто съм доволен да съм обрано на корта и да играя без болка. Да се чувствам много добре, както е сега. Наистина - това е всичко, което имам да кажа. Много съм щастлив в момента.

Започвам да мисля вече за следващия мач. Ще седна за 2 часа, за да преосмисля какво направих през тази седмица. Първо трябва да се насладя на това, което постигнах, и после да се завърна на корта", сподели Гришо непосредствено след мача.